Taky si někdy kladeš otázku “proč vlastně cvičit?” Proč to dělám? Proč se tak dřu, když volný čas můžu strávit mnohem příjemněji? Tým Tabata Workout sepsal 7 důvodů, proč stojí za to cvičit.

výhody cvičení

 

Cvičení zvyšuje mozkovou aktivitu

Pravidelné cvičení zvyšuje mozkovou aktivitu. Zvýšený přísun krve do mozku spolu se serotoninem (hormon štěstí) zlepší tvou náladu a umožní ti myslet jasněji.

 

Cvičení nás dělá šťastnějšími

Během cvičení se do krve vyplavují endorfiny, které mají vliv na tvou náladu. Získáš tak pocit štěstí. Taky jsi se cítil po tréninku fyzický unavený a i přesto jsi měl dobrou náladu? Za to můžou endorfiny.

 

Cvičením ke kráse

Nejenže cvičení formuje naše tělo, ale zlepšuje i celkový vzhled naší pokožky. Pokud cvičíš poctivě a intenzivně, bezesporu se zapotíš. A právě díky teplu dojde k  uvolnění a odplavení nečistot z pórů pokožky.

 

Cvičením k sebevědomí

Sebevědomí je podstatná složka osobnosti. Jednoduchá cesta jak si zvýšit sebevědomí je pomocí cvičení. Cvičení uvolní tvou mysl a omladí tvé tělo. Pokud se budeš cítit fit a zdravý, tvoje sebevědomí vzroste.

 

Cvičením k lepšímu spánku

Pokud máš problémy se spánkem nebo se v noci často budíš zkus začít cvičit. Cvičením si  vyčistíš hlavu a budeš se cítit uvolněně. Navíc únava po fyzické aktivitě tě uspí během pár minut. 

Proč je sport s fitness náramky lepší než bez nich?

 

Cvičení redukuje stres

Cvičení je skvělý způsob, jak bojovat proti stresu. Během cvičení zapomeneš na každodenní starosti a úkoly. Budeš se cítit klidnější a dokážeš lépe řešit stresové situace. Cvičením dokážeš odvrátit i případné deprese.

7 důvodů proč poslouchat hudbu během cvičení

 

Cvičení pomáhá bojovat proti nemocem

Cvičení nemá pouze estetický význam. Cvičení má ohromný přínos pro naše zdraví. Pravidelné cvičení  snižuje riziko srdečního onemocnění, snižuje hladinu cholesterolu, posílí imunitní systém a předchází  kloubním onemocněním.

 

Už víš proč je dobré cvičit?

Je jen na tobě, který sport nebo cvičení si vybereš. Hraj fotbal, badminton, běhej, choď do posilovny nebo dělej Tabatu. Každá fyzická aktivita má blahodárný vliv pro tvé tělo i duši.

Pamatuj, že cvičením odvrátíš některé známky stárnutí, dokážeš se udržet více mobilní a aktivní v pozdějších letech.

 

Předchozí článekTabata tapeta na plochu
Další článek8 jednoduchých cviků s vlastní váhou těla