Tabatu nedoporučujeme cvičit každý den. Každodenně cvičit Tabatu je vyčerpávající a může vést v lepším případě k přetrénování nebo v horším případě ke zranění. I původní metoda navržena Izumi Tabatou byla koncipována na tréninky maximálně 4x týdně. Nicméně v této metodě je jednoduché si namixovat cviky, tak abyste každý den cvičili jiné svalové partie. Pokud zvolíte správný výběr cviků, tak je možné praktikovat Tabatu každý den. Avšak úplně nejlepší je kombinovat Tabatu s jinými metodami a styly a Tabatu cvičit opravdu nanejvýš  4x týdně.

 

Jak často cvičit Tabatu pokud chci zhubnout

Pokud chcete zhubnout, měli byste cvičit Tabatu 3-4x týdně po dobu 15-30 minut. Nebo 2-3x týdně po dobu 40-45 min. Tělo má dostatečný čas na regeneraci a bude opět připraveno podat 100% výkon.

 

Jak často cvičit Tabatu pokud se chci udržet v kondici

Pokud se chcete udržet v kondici, stačí cvičit Tabatu 2x týdně 15-30 minut. Avšak je vhodné kondici udržovat v kombinaci s klasickým kardio cvičením nebo jiným HIIT programem.

 

Tabata, metoda která vás nebude nudit

Velkou výhodou Tabaty je její pestrost. Existuje velké množství cviků, které lze použít do této metody. A proto každá Tabata může být úplně jiná. Tabatou můžete posilovat celé tělo nebo pouze vybrané partie. Můžete cvičit pouze s vlastní vahou těla, ale může využít i činky, švihadlo nebo kettlebell. Váš individuální výběr cviků vám zaručí, že Tabata bude vždy pestrá a zábavná. Na každý den si můžete zvolit jinou Tabatu. Pokud však nemáte představu o cvicích, nezoufejte. V našem magazínu jich několik najdete včetně popisu a postupu. Připravili jsme pro vás i časovače, které již tyto cviky obsahují. Vám již nezbývá nic jiného než kliknout a cvičit.

Možná vás bude zajímat:

Tabata časovač s izometrickými cviky

Tabata časovač  a cviky s vlastní vahou

Tabata časovač a cviky na celé tělo

8 nejlepších cviků

12 nejlepších písniček ke cvičení

Jak vybrat účinnou kloubní výživu

Předchozí článekJak dlouho trvá Tabata
Další článekOnline cvičení Tabata Workout – tréninky pro každého