Dřepy s výskokem, cvik pro sexy zadek a pevné nohy. Dřep je ideální cvik pro posílení dolní poloviny těla. Je vhodný pro všechny, kteří chtějí získat výbušnou sílu, lepší kondici a zároveň spálit tuky.

Během dřepu posiluješ velké svalové skupiny díky nimž spálíš velké množství kalorií. Zatížíš hamstringy, kvadricepsy, hýžďové svaly, lýtka, spodní záda i břicho.

Potřebuješ-li zlepšit dynamiku nohou, být silnější na startu nebo vyskočit výše, dělej dřepy s výskokem.

dřepy s výskokem

 

Silné a výbušné nohy

Dřepy s výskokem jsou náročnější než klasické dřepy. Standardní dřep ti pomůže ve vybudování statické síly. Pokud chceš získat výbušnou (explozivní) sílu, dělej dřepy s výskokem  (anglicky squat jumps). Výbušná síla je schopnost generovat  vysoký výkon do krátkého okamžiku. Potřebuješ ji všude, kde musíš rychle vystartovat, změnit směr nebo se odrazit ze země.

 

Tricking – freestyle, kde potřebuješ sílu v nohou

Tricking je freestylový sport, kde je dřep s výskokem velice dobrým pomocníkem pro zvýšení kvality předváděných triků. Tricking je poměrně mladý sport, který kombinuje prvky gymnastiky, break dance a bojových sportů dohromady. Cílem je předvést co nejefektivnější a nejnáročnější trik. Základem jsou salta, přemety, vruty, kopy s otočky. U těchto prvků potřebuješ odraz, který posílíš právě dřepy s výskokem.

Možná tě bude zajímat:

Sumo dřepy – pro krásné nohy a pevný zadek

8 jednoduchých cviků s vlastní vahou

Youtube video: cvičení s vlastní vahou II

 

 

Jak cvičit dřepy s výskokem?

Dřep s výskokem začínáš ve stoje. Nohy rozkroč minimálně na šířku ramen. Špičky chodidel nevytáčej do stran.Jsou rovnoběžné. Zpevni břicho. Z této výchozí pozice jdeš do dřepu, při kterém se nadechuješ. Máš rovná záda. Nejnižší bod dřepu nastává, když máš stehna rovnoběžně s podlahou. Ruce současně přecházejí z předpažení, resp. z pozice podobné jako, když držíš v obou rukou míč do pozice, kdy máš ruce za zády. Ruce jsou nataženy a rovnoběžné s podlahou. Jsi v postavení jako skokan na skokanském můstku. Z této polohy se odrazíš nahoru do výskoku. Během výskoku vydechuješ. Vyskoč co nejvýše. Toto je celý dřep s výskokem.

 

dřepy s výskokem popis

Na co si dát pozor u dřepu s výskokem?

  • dýchání: při dřepu se nadechuješ, při výskoku vydechuješ
  • záda jsou po celou dobu cviku rovná a neshrbena, ne do oblouku
  • Před výskokem jsou chodidla celou plochou na zemi. Nezvedej paty
  • pohled před sebe: nezakláněj ani nepředkláněj hlavu
  • dělej dostatečnou hloubku dřepu. Spodní poloha dřepu je rovnoběžná se zemi. Chceš-li posílit více zadek jdi do dřepu, kde jsou kyčelní klouby níže než kolenní klouby.

 

Dřep s výskokem je vhodný pro HIIT trénink. Doporučuji ho zařadit do TABATY.

 

Nepřehlédněte! Online cvičení zdarma.

Vyzkoušejte náš Tabata trénink jednoduše a úplně zdarma.

Tabata - seznam tréninků

otevřít seznam Tabata tréninků zdarma

 


 

RADY Z INTERNETU

 

 

Předchozí článekANGLIČÁKY – procvičení celého těla jedním cvikem
Další článekKLIKY – nejpopulárnější cvik na světě a indikátor tělesné kondice