Kliky, cvik který tě doprovází celý život. Díky své jednoduchosti slouží pro rychle porovnání fyzické síly. Můžeš  jej dělat kdekoliv a kdykoliv. Jediné co potřebuješ je rovná zem. Jde o základní cvik s vlastní váhou, kterým posílíš horní část těla. Je zaměřen především na prsa, ramena, přímý břišní sval, deltový sval a tricepsy. Pozor, ne bicepsy!

Změníš-li polohu rukou, změníš zatížení svalů. Existuje mnoho variací kliků. Namátkou, od standardních kliků přes diamantové kliky, kliky na kolenou, úzké kliky až po náročnější pavoučí kliky nebo kliky na jedné ruce.

kliky cvik

 

Push up test – kolik uděláš kliků?

Kolik uděláš kliků? Otázka, kterou dostal v životě téměř každý. Klik, slouží k základnímu posouzení silové vytrvalosti. V průměru by měl člověk udělat 20 standardních kliků. Avšak existuje velká část obyvatelstva pro které je toto  číslo nedosažitelné.

Přitom absolutní světový rekord v počtu kliků bez přerušení je 10 507. Toto šílené číslo dokázal odklikovat Japonec Minoru Yoshida v roce 1980. Rekord v počtu kliků za jednu minutu je 138. Ten vytvořil Kanaďan Roy Berger v roce 2004.

Tabata trénink online a zdarma – už se nemáš na co vymluvit

A co ty? Kolik uděláš kliků? Udělej maximální počet opakování a podívej se do tabulky. Je tvoje silová vytrvalost podprůměrná, průměrná nebo nadprůměrná?

Chlapi, vy dělejte standardní kliky, tzv. vojenský způsob. A dámy, vy můžete dělat  kliky s pokrčenými koleny, které se dotýkají země. Počítej jen správně technicky provedené kliky.

 

 

 

Jak dělat správně standardní kliky?

Klik začni v poloze vzporu ležmo. Jediné dotykové plochy se zemí jsou špičky prstů na nohou a dlaně. Nohy měj mírně od sebe. Dlaně jsou rovnoběžné s tělem, zhruba na šířku ramen. Záleží jestli chceš více posilovat hrudník nebo paže. Čím více dáš ruce od sebe, tím víc budeš posilovat prsa. Čím více je máš u sebe, posílíš tricepsy. Důležité je, aby záda, boky a nohy byly v jedné rovině. Zpevni se. Neohýbej záda a nešpul zadek nahoru.

Pokrč ruce v loktech a běž celým tělem těsně nad zem. Při pohybu dolů se nadechuješ. Po stejné ose se vrať zpět do počáteční polohy. Klik končí s nataženýma rukama. Při pohybu nahoru vydechuješ.

Možná tě bude zajímat:

STATICKÝ KLIK – pro štíhlý a pevný pas

8 nejlepších cviků

 

 

Na co si dát pozor u kliků?

  • tělo měj neustále zpevněné
  • drž tělo v ose. hlava, záda, zadek a nohy musí být v jedné rovině.
  • dodržuj plný rozsah pohybu. Nedělej poloviční klik. Hrudník končí těsně nad zemí.
  • soustřeď se na správné dýchání. Dolů nádech, nahoru výdech
  • ramena musí být stabilní. Hrudník nesmí propadnout mezi lopatky!
  • dívej se před sebe. Hlava nesmí být zakloněna ani předkloněna

 

Král cviků s vlastní váhou nevyžaduje žádné vybavení a žádné pomůcky a proto se hodí pro náš Tabata trénink.


Nepřehlédněte! Online cvičení zdarma.

Vyzkoušejte Tabatu v kombinaci s tímto cvikem jednoduše a úplně zdarma. Už žádné výmluvy.

Tabata Workout časovač

spustit Tabata trénink

 

Další tréninky nalezne zde na Tabata tréninky online

 


RADY Z INTERNETU

 

Předchozí článekDŘEPY S VÝSKOKEM – cvik pro sexy zadek
Další článekSEDY LEHY – pro pevné a viditelné břišáky