Základy kruhového tréninku

V posledních letech si nešlo nevšimnout, že kruhový trénink zaměřený pro muže nebo ženy, se těší nemalé oblibě a dáme-li si ruku na srdce, není se ani čemu divit. Ženy obecně ještě nedávno dávaly přednost cvičení typu Aerobic, Zumba, běžeckému pásu nebo rotopedu, hlavně za účelem co nejvíce zhubnout, zpevnit a vytvarovat postavu. Nicméně s tímto trojím efektem se pouze u aerobního cvičení příliš počítat nedá.

 

Co takový kruhový trénink pro ženy bude především zahrnovat?

• Zahřátí těla

• Aerobní cvičení

• Posilování svalů s lehkou zátěží nebo bez zátěže (podle možností každého)

• Finální protažení

 

Smyslem celého kruhového tréninku je cvičení v časových intervalech, kdy se na každém stanovišti daný cvik provádí například 60 sekund, po kterém následuje 30 sekundová pauza s přesunutím se na další stanoviště s odlišným cvikem. Po dokončení celého kola si můžete užít o něco delší odpočinek, kdy byste se měli dostat téměř na klidovou tepovou frekvenci a po krátké pauze celé kolo minimálně ve 3 – 4 sériích opakovat.

 

Pokud se chcete dozvědět více informací, jak efektivně zhubnout nebo začít aktivně sportovat, stačí navštívit stránky www.drzsefit.cz, kde se touto tématikou podrobně zabývají.

Tento druh cvičení kruhového tréninku zdaleka nezavání nudou a stereotypem, protože můžete lehce měnit nejen skladbu cviků, intenzitu zatížení, počet cviků, množství sérií, ale rovněž i délku odpočinku. U kruhového tréninku můžete taky zvolit stanoviště tak, abyste se zaměřili na posílení kompletně celého těla nebo na přesně určené tělesné oblasti, chcete-li se primárně zaměřit na určitou svalovou partii. Kruhový trénink může být navíc jak individuální, tak skupinový, každý si může vybrat, co mu nejvíce vyhovuje.

 

Dále se může kruhový trénink odehrávat jak v posilovně, tak venku nebo klidně i doma bez asistence trenéra, máte-li představivost a menší zkušenosti, dokážete si jednotlivá stanoviště po čase bez problému sami vymyslet. Není zapotřebí speciálního vybavení, vystačíte si i s běžným vybavením v domácnosti nebo pomocí laviček v parku.

 

Cviky kruhového tréninku

U cviků je důležité dbát na to, aby se střídaly dané partie vrchní a spodní části těla. Důvod je v tomto případě velmi prostý, cílem je urychlit cirkulaci krve v těle, s tím je spojené následné lepší spalování tuků. Navíc na webových stránkách sportovního magazínu drzsefit.cz se můžete dočíst o zajímavých tréninkových metodách právě na téma hubnutí. A o to vám hlavně při kruhovém tréninku půjde – zhubnout a zpevnit tělo!

8 nejlepších cviků

 

Pojďme si tedy pár cviků v rychlosti představit:

• Výpady s vlastní váhou nebo s prázdnou osou (u tohoto cviku zapojujete hlavně stehna a zadek)

• Zkracovačky (cvik rozvíjí svaly v oblasti břišních svalů)

• Výpady do stran s aquahitem, osou, vlastní váhou (zde se procvičují převážně nohy, zadek a přitahovače)

• Angličáky (cvik na téměř všechny důležité svaly a protáhnutí těla)

• Výstupy na bosu (posílení zadních stehenních svalů – hemstringů)

• Stahování kladky za hlavu (cvik na široký sval zádový, mezi-lopatkové svaly a trapézový sval)

• Balancování na bosu se závažím (u tohoto cviku dostanou pěkně zabrat břišní šikmé svalstvo a taktéž posílíte hluboký stabilizační systém)

Názorné provedení jednotlivých cviků kruhového tréninku si můžete v krátkém videu shlédnout i na oficiálním Youtube kanále DRZSEFIT.cz.

 

 

Kruhový trénink závěrem

Kruhový trénink podporuje nejenom spalování tuků, ale zároveň je to osvědčený způsob, jak získat sílu, vytrvalost, ale zároveň zpevnit a vytvarovat postavu. Nicméně je důležité brát na vědomí, že se jedná o cvičení s maximálně vysokou intenzitou provedení. Takže velmi jednoduše řečeno, že se kvalitně zapotíte.

Tak hurá do toho!

 

Zdroj článku: Sportovní magazín DRZSEFIT.cz

Předchozí článekKLOUBUS – nová kloubní výživa. Recenze a zkušenosti
Další článekFitness ovesné sušenky – jednoduché, zdravé, chutné. Pouze 4 suroviny