Stěží si zaběháte, vyjedete na kole nebo zacvičíte v posilovně, když Vás trápí bolest kloubů.  Není podstatné zda jste aktivní sportovec nebo senior. Bolest může potrápit kohokoliv. Klouby mohou bolet z několika důvodů. Mezi závažnější důvody patří dna, artritida nebo infekční onemocnění. Další příčiny bolestí kloubů jsou způsobeny často externími vlivy mezi které patří nadměrný fyzický výkon, přetěžování, špatná strava, nadváha nebo naopak podvýživa a nedostatek pohybu.

bolest kloubů

 

Jak předcházet bolestem kloubů?

Rovnoměrná zátěž – tělo při cvičení nebo při jakékoliv jiné aktivitě zatěžujte rovnoměrně. Nezvedejte těžké váhy, které namáhají pouze jednu část těla.

Zahřátí a strečink – před cvičením se zahřejte jednoduchými cviky jako je sprint na místě nebo skákací panák. Předejdete natažení nebo natržení svalů. Po cvičení se protáhněte.  Zvýšíte tím pohybový rozsah kloubů.

Vitamíny a minerály – dopřejte si dostatečné množství vitamínů a minerálu. Zejména vitamín C, D3 a minerály jako je hořčík a zinek blahodárně prospívají kloubům.

Odpočinek – unavené svaly a klouby potřebují regeneraci. Dopřejte si dostatek spánku a se silovým tréninkem to nepřehánějte.

Obuv – každá aktivita vyžaduje jiný typ obuvi. Správná obuv tlumí nárazy a šetří klouby na dolních končetinách.

 

Přírodní výživa kloubů

Kloubům prospěje, budete-li dodržovat zdravý životní styl. Správná strava by měla obsahovat ovoce, zeleninu, koření a bylinky.

Tyto potraviny působí protizánětlivě na vaše klouby, snižuje otoky a tlumí bolest.

kolagen

 

Pro klouby je také velice důležitý kolagen, který je základní stavební hmotou chrupavek. Jistě víte, že kolagen najdete třeba v tlačence nebo v sáčku gumových medvídků. Avšak gumoví medvídci obsahují kromě kolagenu také velké množství cukru. A tlačenka nemusí každému chutnat. Co v takovém případě dělat? Jak dostat do těla správné množství koleganu a další důležité látky?

Řešením je kloubní výživa.

 

Kloubní výživa jako doplněk stravy pro vaše zdravé klouby

Kloubní výživa obsahuje látky, které pomáhají udržet správnou funkci kloubů a v případě bolesti přináší úlevu. Na českém trhu je velké množství výrobců kloubní výživy. Mezi nejznámější patří bezesporu Alavis, Geladrink, Proenzni, Cemio kamzík nebo novinka na trhu Kloubus. Není jednoduché se v této velké nabídce zorientovat. Některé produkty jsou kvalitnější a silnější, druhé naopak postrádají řadu důležitých látek. Při výběru  správné kloubní výživy dbejte na to, aby suplement obsahoval zejména tyto látky v maximálním povoleném množství:

Hydrolyzovaný kolagen, Glukosamin sulfát, Chondroitin sulfát, kyselina hyaluronová, Vitamín C

 

Kloubní výživa je vhodná pro všechny, kteří mají potíže s klouby nebo chtějí preventivně těmto problémů předcházet. Produkt, který splňuje vše, co od kvalitní kloubní výživy očekáváte je například zmiňovaný Alavis nebo Kloubus. Lehce navrch má Kloubus díky vysokému obsahu potřebných látek a svěží grepové chuti. Jde o ryze český produkt, který získává stále větší oblibu.

 

chci vyzkoušet Kloubus

Předchozí článekDýňová polévka – jednoduchý recept
Další článekJak vybrat účinnou kloubní výživu?